VII Zjazd – książka???

To ci dopiero!!!

Zjazdu jeszcze nie było, a książka już?!?

Oczywiście, to niemożliwe. Jednocześnie przepraszam rozczarowanych, choć to nie spóźniony „prima aprilis”!

Tu chciałbym zamieścić plan powstającej publikacji i zachęcić Drogich Profesorów, Szanowne Koleżanki i Kolegów do publikowania! Zachęcam do dwóch tematów: powstająca właśnie książka zjazdowa oraz wspomnienia ze szkolnych lat. Czemu oddzielnie wystąpiły te tematy? Spieszę wyjaśnić. Wspomnienia będą ukazywały się sukcesywnie na stronie im przeznaczonym; taki mam zamysł na najbliższy zjazd.

A książka? Planuję wydanie publikacji w nieco innym stylu, niż do tej pory. Pomysł podsunął mi profesor Marczyński, który zaproponował utworzenie dzieła typu  Alfabet  I LO. Początkowo Pan Profesor chciał podsumować swoje lata pracy w książce-pamiętniku Alfabet  Marczyńskiego, ale z czasem doszedł do wniosku, że dzieło zbiorowe może okazać się ciekawsze, obszerniejsze, a tworzone przez zespół autorów – pokazujące szkolną rzeczywistość z różnych perspektyw. Uważam, że pomysł prof. Marczyńskiego  jest jak najbardziej trafionym! Chciałbym, by wielu z nas dołączyło się do tego dzieła! Mam również nadzieję, że pomysłodawca – Pan Profesor – również parę liter opisze.

Zatem, zachęcam Państwa do nadsyłania na adres szkoły plików tekstowych, związanych z naszą szkołą i określoną literą alfabetu. Nie wykluczam kilku- kilkunastu haseł na tą samą literę. Może nie wszystkie materiały będą wpisywały się w klimat publikacji. Nie szkodzi! Na stronie Stowarzyszenia zamieszczę ANEKS do „Alfabetu”.

A propos tytułu – przyjmijmy przez aklamację, że tytuł będzie brzmiał:

Alfabet kozielskiego Sienkiewicza

Propozycje „na już”: A jak aula, K jak kotłownia, P jak próby (te do akademii), W jak wycieczka klasowa, jak wychowanie, jak występy, B  jak biologia, L…O…E…P… itd. Może i na XQYV się coś znajdzie?….