VII Zjazd – książka

Co prawda, do VII Zjazdu jest trochę czasu, ale opublikowanie książki drukiem nie może odbyć się na ostatnią chwilę. Macie drogie Koleżanki i Koledzy niepowtarzalną chwilę, by po raz pierwszy zamieścić choć parę zdań w wydawnictwie zjazdowym! Nie potrzeba szczególnego talentu i wyjątkowego natchnienia. Wystarczy parę zdań!!! Chodzi o refleksję, wspomnienie, własne spojrzenie lub własny osąd. Nadesłane materiały będą poddane edycji i przesłane na powrót – do akceptacji ewentualnych poprawek. Może zwrócimy się o poszerzenie tekstu? Może pojawią się pytania dodatkowe? Starsze pokolenia nieobyte z techniką cyfrową mogą nadsyłać materiały tradycyjnie – pocztą. Czekamy!

Poniżej prezentuję powstałe do tej pory hasła naszej publikacji. Jest już nieco treści. Mam wielką prośbę, a raczej dwie:

  • przyślijcie propozycje kolejnych haseł;
  • przyślijcie wspomnienie, ciekawostkę czy opis do już istniejących albo do swojego nowego hasła. To nie muszą być jakieś szczególnie długie teksty!

Proszę przesyłać na maila szkoły lub SAiP:

lo1kozle@gmail.com albo  saip.kozle@gmail.com

Przypominam, że moim pomysłem jest zamieszczenia (po VII Zjeździe) publikacji na stronie Stowarzyszenia i umożliwienie uzupełniania treści na bieżąco, w ciągu kolejnych miesięcy i lat!. Nie mam złudzeń co do tego, że pojawi się nagle mnóstwo tekstów, ale chociaż paręnaście, parędziesiąt?

 

 

 

A

Aula

Akademie

B

Bale

Budynek szkoły

C

Cyfryzacja

Ciemnia

D

DSD

Dyplomy

Dyrektorzy

Dyskoteki

Dziennik lekcyjny

E

F

Filmy

G

Gazetka Szkolna

Głupie kawały

Gabinety

H

Harcerstwo

I

Internat

J

K

Kącik historyczny

Konkursy piosenki

Kotłownia

L

Listy

Liczebność szkoły

Ł

M

Magnolie

Matura

N

Nauczyciele

Nauczyciele-Absolwenci

Nazwy szkoły

O

Ogniska

Okienka

P

Piosenka

Pochody

Poczet sztandarowy

Pomnik Henryka Sienkiewicza

Prace społeczne

Prywatki

R

Regulaminy

Remonty

S

Sala Gimnastyczna

Sala Tradycji

SKS

Slang

Studniówki

Szkoła Podstawowa

T

Tablica Zasłużonych Absolwentów

Typowanie na studia

U

Uczucia

W

Wagary

Wicedyrektor

Wigilia klasowa

Wigilia nauczycielska

Wiórkowanie

Woźny

Wycieczki

Wywiadówki

X

Y

Z

Zjazdy

Ż

Żal

Ź

 

 

 

 

Dawny tekst:

To ci dopiero!!!

Zjazdu jeszcze nie było, a książka już?!?

Oczywiście, to niemożliwe. Jednocześnie przepraszam rozczarowanych, choć to nie spóźniony „prima aprilis”!

Tu chciałbym zamieścić plan powstającej publikacji i zachęcić Drogich Profesorów, Szanowne Koleżanki i Kolegów do publikowania! Zachęcam do dwóch tematów: powstająca właśnie książka zjazdowa oraz wspomnienia ze szkolnych lat. Czemu oddzielnie wystąpiły te tematy? Spieszę wyjaśnić. Wspomnienia będą ukazywały się sukcesywnie na stronie im przeznaczonym; taki mam zamysł na najbliższy zjazd.

A książka? Planuję wydanie publikacji w nieco innym stylu, niż do tej pory. Pomysł podsunął mi profesor Marczyński, który zaproponował utworzenie dzieła typu  Alfabet  I LO. Początkowo Pan Profesor chciał podsumować swoje lata pracy w książce-pamiętniku Alfabet  Marczyńskiego, ale z czasem doszedł do wniosku, że dzieło zbiorowe może okazać się ciekawsze, obszerniejsze, a tworzone przez zespół autorów – pokazujące szkolną rzeczywistość z różnych perspektyw. Uważam, że pomysł prof. Marczyńskiego  jest jak najbardziej trafionym! Chciałbym, by wielu z nas dołączyło się do tego dzieła! Mam również nadzieję, że pomysłodawca – Pan Profesor – również parę liter opisze.

Zatem, zachęcam Państwa do nadsyłania na adres szkoły plików tekstowych, związanych z naszą szkołą i określoną literą alfabetu. Nie wykluczam kilku- kilkunastu haseł na tą samą literę. Może nie wszystkie materiały będą wpisywały się w klimat publikacji. Nie szkodzi! Na stronie Stowarzyszenia zamieszczę ANEKS do „Alfabetu”.

A propos tytułu – przyjmijmy przez aklamację, że tytuł będzie brzmiał:

Alfabet kozielskiego Sienkiewicza

Propozycje „na już”: A jak aula, K jak kotłownia, P jak próby (te do akademii), W jak wycieczka klasowa, jak wychowanie, jak występy, B  jak biologia, L…O…E…P… itd. Może i na XQYV się coś znajdzie?….