dołącz się!

dołącz się!

Poznaj Twoje Prawa

Zrób zakupy i zagłosuj

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego rozpisaliśmy projekt pt: Poznaj Twoje Prawa, który jest firmowany przez Tesco. Działanie zostało podjęte w ramach Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO im. H. Sienkiewicza we współpracy z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów – oddział rejonowy w Koźlu.

Projekt ma na celu propagowanie wiedzy z zakresu praw człowieka, podniesienie świadomości prawnej społeczności lokalnej, zintegrowanie środowisk ludzi młodych i seniorów, aktywizację mieszkańców miasta, budowanie społeczeństwa obywatelskiego, wpływ na kształtowanie postaw w obszarze wzajemnej pomocy, empatii, poszanowania wzajemnych praw i akceptacji inności. Ma być zrealizowany poprzez przeprowadzenie gier ulicznych na terenie miast: Kędzierzyn-Koźle, Zdzieszowice oraz Krapkowice, które będą miały na celu edukację w zakresie prawa.

Do 31 października 2017 odbywa się w sklepach Tesco głosowanie na wybrany projekt.

Wszystko to może być realne jeśli każdy komu zależy na pogłębianiu wiedzy w tym zakresie będzie chciał oddać głos, robiąc zakupy z sklepach Tesco na terenie Kędzierzyna – Koźla, Zdzieszowic lub Krapkowic.

Proponowane działanie to także możliwość rozwoju zainteresowań naszej młodzieży i ich aktywizowanie.

Konkurujemy z dwoma innymi projektami ale każdy głos oddany na nasz projekt przybliża nas do wygrania i realizacji zamierzonych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *